Każdy kibol po przeczytaniu tych słów ma przed oczami pewien wzór szala, który robił istną furorę w latach 90tych na polskich stadionach.

Poprzednia dekada pod względem różnorodności stadionowych szali była dość uboga, a to z tego względu, że technologia nie pozwalała dziargać szale w jakości HD z każdym wzorem, który sobie można było wymarzyć. Dostęp do komputera miał mało kto, nie mówiąc już o programach graficznych, w których można byłoby zrobić projekt szalika. Jak jakaś ekipa, lub przystadionowy sklepikarz chciał szal to był to zazwyczaj prosty wzór z herbem.

 

Sam proces konsultacji wzoru też był zgoła inny niż teraz. Zainteresowany przyjeżdżał na bazar, widział wzór który mu wpadł w oko i mówił: „to ja poproszę 40 takich szali, ale klubu „FC Wypizdowo Górne”. I w taki oto sposób prawie wszystkie ekipy w Polsce mogą pochwalić się bardzo podobnymi szalami.

Bardzo popularnym wzorem kilkanaście lat temu temu był szalik „To my… najwierniejsi”. Na forum szaliki.fora.pl kolekcjonerzy doliczyli się kilkudziesięciu szali z tym kultowym już hasłem, a kto wie ile wzorów jeszcze zostało do odnalezienia na starych zdjęciach!

Kultywując tradycję zaprojektowałem stary wzór w nowej odsłonie! Jeśli chcesz, aby szalik „To my najwierniejsi” zasilił Twoją kolekcję, napisz priv! 

PS A jeśli jesteś kolekcjonerem szali, to możesz załapać się na jedną z ostatnich sztuk, limitowanej, metkowanej edycji (każdy szalik posiada metkę z numerem) tkanych szali „To my Pasjonaci” 

 

PS Zdjęcia przygotowałem pod publikację na Fb, a poniżej ocenzurowane fragmenty szali 🙂

 

Kategorie: Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *